Live is Life: Asa
lauantai, 14.3.2026 - Musta kynnys
Ikäraja: K18
Soittoajat:
Asa 22:00
Ovet auki: 21:00
Asa, Avain, Asamasa, Aatsipoppa, Mats Nyckelström on suomalainen pitkän linjan sanaseppo. Jo kaksikymmentäviisivuotisen uransa aikana Asa on julkaissut aktiivisesti albumeita ja saanut niistä tunnustusta niin kuuntelijoilta kuin kriitikoiltakin.
Artisti on alusta asti kulkenut omia polkujaan. Hän on aina levottomana etsinyt kiinnostavampaa ja koukeroisempaa tietä tällä matkalla ilman määränpäätä. Asaa on kutsuttu suomenkielisen räpin uudisraivaajaksi, jonka teksteissä hirtehinen huumori sekä folkrunous yhdistyvät yhteiskunnallisten teemojen alla.
Tämä omaehtoisesti alati uutta musiikillista ilmaisua etsivä räppäri kiertää ahkerasti pientareita ja pirttejä ympäri maan yhdessä DJ Polarsoulin kanssa.
Tilaa Lutakon uutiskirje
Tilaa uutiskirje ja pysy ajantasalla tulevista keikoista ja muista tapahtumista, tarjouksista ja muista uutisista! Postia tulee keikkakauden aikana yleensä kerran viikossa.
