Live is Life: F

lauantai, 27.2.2027 - Musta kynnys

Ikäraja: K18

Soittoajat:

F

Ovet auki: 21:00

Osta lippu

F:n Isosisko-levyjulkkarikiertue saapuu Jyväskylän Musta Kynnykseen 27. helmikuuta

R’n’b:tä, poppia ja hiphoppia musiikissaan yhdistelevä F julkaisee 16.10. viidennen pitkäsoittonsa Isosisko. Artistin aiempaa tuotantoa henkilökohtaisempi ja orgaanisempi albumi tuo esiin uudenlaista herkkyyttä ja nostaa upeat sävellykset keskiöön. F:lle tyypillisen temaattinen albumi käsittelee ihmisten välisten yhteyksien katkeamista ja nähdyksi tulemisen tarvetta.

F lähtee levyjulkkarikiertueelle keväällä 2027. Kiertue saapuu Jyväskylän Musta Kynnykseen 27. helmikuuta. Liput ovat nyt myynnissä.

F:n ja pitkäaikaisen yhteistyökumppaninsa Juho Suutarisen säveltämältä ja tuottamalta albumilta julkaistiin ennakkoon singlet ’Yksin’ (ft. Asla Jo), ’Piru’ ja ’Jumala’, joka nousi mm. Radio Suomipopin sekä Radio Suomen soittolistoille.

F:n syksyn levyjulkkarikeikat Tavastialla ja Musiikkitalo Fuugassa möivät loppuun jo hyvissä ajoin ennakkoon.

F (Fanni Sjöholm) on suomalainen artisti, joka yhdistelee musiikissaan r’n’b:tä, poppia ja hiphoppia. Vuonna 2017 debyyttisinglensä julkaissut huikea laulaja on julkaissut uransa aikana neljä vahvan temaattista albumikokonaisuutta. Suomen karismaattisimpiin ja suvereeneimpiin live-esiintyjiin lukeutuva F tunnetaan myös aktiivisena yhteiskunnallisena keskustelijana, jonka deinfluencer-toiminnasta on kirjoittanut mm. Helsingin Sanomat. Artisti liittyi syksyllä 2025 mukaan huippusuosittuun Ricky Tick Big Bandiin.

Tilaa Lutakon uutiskirje

Tilaa uutiskirje ja pysy ajantasalla tulevista keikoista ja muista tapahtumista, tarjouksista ja muista uutisista! Postia tulee keikkakauden aikana yleensä kerran viikossa.

Tilaa uutiskirje!

Siirry takaisin sivun alkuun